Haber

YANGIN İÇİNDE KALAN YÜRÜME ENGELLİYİ MAHALLE SAKİNLERİ KURTARDI

ATAŞEHİR’de bir gecekonduda çıkan yangında alevler arasında mahsur kalan yürüme engelli Ahmet Karabülbül ile camı kırarak camı kıran komşularını kurtardı. Yangında bitişikteki 2 gecekondu kullanılamaz hale gelirken, can kaybı veya can kaybı yaşanmadı.

Yangın, İçerenköy Mahallesi Ortalı Sokak’ta bulunan bir gecekonduda saat 14.30 sıralarında meydana geldi. Elektrik kontağından çıktığı iddia edilen yangın kısa sürede büyüyerek bitişikteki gecekondu mahallesine de sıçradı. Yangını gören çevredekiler itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Yürüme engelli bir kişinin gecekonduda mahsur kaldığını öğrenen mahalleli camı kırarak camdan içeri girdi. Mahsur kalan yürüme engelliler mahalle sakinleri tarafından çıkarıldı. Yangın itfaiye gruplarının yarım saatlik çalışması sonucunda kontrol altına alındı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, gecekondu mahalleleri kullanılamaz hale geldi. Mahsur kalan Ahmet Karabulbuller, “Benim evimde değil yan evde yangın çıktı. Mahalle sakinleri gelip beni çıkardı” dedi.

Polisin yangınla ilgili soruşturması sürüyor

Görüntü dökümü————————Yanan gecekondu görüntüsü -İtfaiyenin müdahalesi -Olay çıkan gecekondu sahibinin görüntüsü yanıyor -Yürüme engelli olarak dışarı çıkarılan Ahmet Karabulbuller’in görüntüsü-Karabulbuller ile Ahmet Röportajı-Vatandaşlar kabadayıya yardım ediyor-Çevredekilerle röportaj

-Genel ve detay görüntüler

derecikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu