Haber

Erdoğan’dan Papa’ya ‘Gazze’ telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis ile telefon görüşmesi yaptı. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar ve bölgede giderek ciddileşen insan hakları ihlalleri ele alındı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in hiçbir kutsal metinde yeri olmayan Gazze saldırılarının katliam boyutuna ulaştığını, uluslararası toplumun olup biteni görmezden gelmesinin insanlık ayıbı olduğunu belirtti. Tüm devletlerin bu insanlık trajedisine karşı seslerini yükseltmeleri gerektiğini ifade etti.

Papa, son açıklamasında İsrail ve Filistin’de yaşananları düşündüğünü belirterek, “Çok endişeliyim ve çok üzgünüm. Acı çeken herkesin, rehinelerin, yaralıların, hayatını kaybedenlerin yanındayım. yaşıyor ve onlar için dua ediyorum.” Papa Francis şunları söyledi:

“Gazze’deki insani durumun vahim olduğunu düşünüyorum. Son günlerde Anglikan hastanesi ve Rum Ortodoks kilisesinin vurulması beni üzüyor. Bunlar gerçekleşene kadar insani yardımların devam etmesi ve rehinelerin serbest bırakılması çağrımı yineliyorum. Rehineleri serbest bırakın. Dünyadaki her savaş bir yenilgidir. “Kardeşliğin yıkılmasıdır. Kardeşlerim durun.” (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu