Haber

ABD Dışişleri Bakanı Blinken Gazze ve Batı Şeria’nın Filistin yönetimine bağlı

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Hindistan’da düzenlenen Hindistan-ABD Bakanlar Diyaloğu oturumunda gazetecilere verdiği röportajda, devam eden savaşın sona ermesiyle birlikte Gazze Şeridi ve Batı Şeria’nın Filistin yönetimine bağlı olduklarını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, bugün Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen Hindistan-ABD Bakanlar Diyaloğu oturumuna katıldı. Oturumun ortasında gazetecilere röportaj veren Blinken, Gazze Şeridi’ndeki sivillere daha fazla yardım yapılması gerektiğini belirterek, “Geçtiğimiz haftalarda çok fazla Filistinli öldürüldü, çok fazla insan acı çekti. Biz her şeyi yapıyoruz. Onlara zarar gelmesini önlemek ve kendilerine gelen yardımları en üst düzeye çıkarmak mümkün.” “Bir şeyler yapmak istiyoruz” dedi.

Blinken, Gazze Şeridi’ndeki enerji hastanelerine yeterli malzeme ulaştırılması gerektiğini vurguladı.

ABD’nin devam eden savaşın ardından 2 devletli çözüm için çalışacağını kaydeden Blinken, Gazze ve Batı Şeria’nın Filistin liderliğinde birleşik yönetimi konusunda kararlı olduklarını söyledi. Blinken, “Bunlar bizim öne sürdüğümüz, diğer ülkelerin paylaştığı fikirler ve bu fikirlerin yapmamız gerekenlerin temelini oluşturduğunu düşünüyorum.” – YENİ DELHİ

habercavdir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu